3 malé věci, které mají velký dosah

Každý den, v každém okamžiku ovlivňujeme nejen svůj život, ale také globální atmosféru, náladu, klima na této planetě. Denně stojíme před malými rozhodnutími, která ovlivňují to, jak tady teď žijeme. Nemůžeme si stěžovat, zvláště pokud jsme nezačali dělat něco sami se sebou a svým životem. Přestaňme už se konečně odvolávat na ty druhé a začněme od sebe!

Možná si teď myslíte, že na to nemáte čas nebo, že se vás to netýká. Existuje však několik věci, které vás nebudou stát vůbec nic navíc (možná naopak ušetříte čas i peníze) a svět díky nim bude o něco krásnějším místem k životu 🙂

1. NEKUPUJTE BALENOU VODU

Jedna z věcí, nad kterou mi zůstává rozum stát je balená pitná voda… a denně bychom té lahůdky měli vypít minimálně dva litry 😀 Nevím kolik to stojí, ale myslím, že je to příliš levné na tu ekologickou stopu, kterou to po sobě zanechává…Za jak dlouho bychom zamořili tuhle planetu, kdyby každý denně vypil dvě láhve (což je u spousty lidí u nás vcelku běžné)?

A o tom, jestli je opravdu lepší uleželá voda z plastu než z kohoutku nebo ze studny, o tom by se taky dalo polemizovat 😀 Piju kohoutkovou vodu už mnoho let a mé zdraví se nehorší :-O …navíc nemám strhaná záda přenášením plastových lahví. A pokud jste na rozpacích pít z kohoutku, kupte si nějakou filtrační konvici, není nic snazšího.

Místo nákupů minerálek v plastových lahvích investujte do termosky, sklenice, nerez lahve, prostě cokoli co vydrží, a kde si můžete vodu prostě nalít. PS: Pokud jste závislí na ochucených minerálkách, tak si udělejte přírodní šťávu a pijte vodu ze šťávou. Nebo si myslíte, že chemická příchuť minerálky s „bylinkami“ je opravdová? :-O

2. NEKUPUJTE KOSMETIKU TESTOVANOU NA ZVÍŘATECH

Neříkám, že všichni musíme jíst jen biopotraviny a používat jen ekologickou kosmetiku. Jako mě by se to líbilo a snažím se o to, ale to je na vás. Co ale nechápu je, že když je na výběr, tak lidi stále jdou za velkými značkami a nezajímá je odkud výrobek pochází. Viděli jste už fotky zvířat na kterých se dělají pokusy? A víte, že se dají sehnat netestované výrobky za stejnou cenu? Takže o co víc nás stojí koupit netestovaný produkt? Stojí to trošku zájmu a pozornosti, toť vše.

3. NEČTĚTE BULVÁR

Před lety jsem klikla na nějaký článek, jako vždy tam lezli do soukromí nějaké celebritě, neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit, uvědomila jsem si, jaký je to hnus a rozhodla jsem se, že už na to nebudu klikat, ať budou mít jakkoli lákavé titulky. Je to nechutný žrout času, který dělá slavným lidem peklo ze život (samozřejmě ne vždy). Je mi fuk, jaké herečce kde vykouklo prso ze šatů, kdo se léčí z drogové závislosti atd. Za tím vším jsou lidské životní příběhy, ale tyhle noviny z nich jenom těží a jde jim jenom o sledovanost. A tak jsem se rozhodla: už nebudu zvyšovat jejich sledovanost ani jedním kliknutím. A je to.

Mohla bych toho ještě napsat spoustu, ale lepší je začít po kručcích, tyhle tři věci jsou dobrý start! Vyzkoušejte 🙂

PS: Namísto zamýšlené fotky hromady odpadků jsem se nakonec rozhodla pro obrázek přírody a pozici bojovníka z velikonočního výšlapu 🙂

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články