Co všechno je výzva?

Když vás někdo odmítne nebo zkritizuje vás nebo vaši práci – co vy na to? Jste zklamaní a uražení nebo jste schopni tuto výzvu přijmout? 😉

Jak většinou reagujeme na kritiku?

1. Naštveme se – Ten člověk mi do toho nemá co kecat, ať se stará o sebe.
2. Urazíme se – ten člověk vůbec mě a celou situaci nepochopil!!!
3. Svalíme vinu na někoho jiného – je v tom někdo třetí, kdo to zkazil 😀 taky velice častý případ.
4. Svalíme vinu na podmínky – neměla jsem prostor, čas, energii. Umím to a znám to, ale teď to prostě ještě nejde, musím počkat na vhodnější situaci. Začnu s tím, až…
5. Máme pocit vlastního selhání – neumím to, má pravdu, neměla bych to dělat, na to nemám…

Všechno je jen výzva!

Proč to tady píšu? Nedávno jsem si uvědomila, že veškerá kritiku, všechna odmítnutí a „ne“ jsou nakonec jen výzvou. V první fázi samozřejmě reaguju emocionálně, ale po čase (který mi připadá, že se stále zkracuje), si řeknu: a proč vlastně ne? Co bylo špatně, co se nepovedlo a co udělat pro to, aby se to příště povedlo, případně pokud to ještě jde – jak mohu situaci napravit?

Když si jste jistí svým záměrem, nevzdávejte se! Negace, odmítnutí kritiky a pocit nezdaru zažíváme občas všichni. Projděte těmi dveřmi, je to jen brána do další dimenze vaší síly a vašich schopností!

A jak reagujete na kritiku vy?

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články