Já a můj první chleba na první straně novin

Před nedávnem jsem se přestěhovala a nový byt nabízí nové možnosti, třeba pečení :-d takže dozrál čas naučit se upéct chleba 🙂 Pro mě to byla samozřejmě významná životní událost, ale fakt, že se dostal na první stránku novin mě překvapil 😀

Minulou sobotu proběhla celosvětová akce na podporu výrobků fair-trade. Tedy produktů, které pocházejí z chudých zemí (Afriky, Asie a Jižní Ameriky), kde často dochází k tomu, že lidé (a často děti) pracují za téměř otrockých podmínek. Výrobky které najdete označené jako fair trade jsou výrobky firem, které nepokračují v zotročování obyvatel, ale nabízejí zaměstnancům slušnou mzdu a život v „lidských podmínkách“.

Celosvětově se 10. května pořádá na podporu těchto výrobků „Férová snídaně“. Jedí a pijí se věci značek fair trade a většinou každý přinese nějaké domácí výrobky. Scházejí se vesměs lidé, kteří se snaží nenakupovat od korporací, ale připravovat věci z lokálních a bio poravin. A tak jsme se sešli na dece v Bělském lese a vyměňovali si své kulinářské výrobky.

Přečíst jste si o tom mohli v moravskoslezském deníku, kde si mě vybrali jako objekt a pro jistotu uvedli i jméno a věk 😀 Mrkněte tady a a pokud vás zajímá, jak na chleba, tak recept je tady.

Dobrou chuť a pěkné odpoledne!

Ilustrační foto pochází přímo z novin. Viz odkaz výše.

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články