Jak vytvořit záměr?

S novým rokem si někteří dávají předsevzetí, jiní na to rezignovali, že o nic nejde, že se nic nemění. Oba dva tábory mají pravdu – nic se nezmění, pokud vy sami něco nezměníte. Nedávejte si nereálná předsevzetí, ale stanovte si záměr!

O tom, jak si stanovit záměr toho už bylo napsáno hodně, můžete si přečíst desítky knih, ale pokud se přes teorii nedostáváte k praxi, je to všechno marné. Proto nabízím krátký návod k použití. Udělejte si deset minut a stanovte svůj záměr na tento rok hned!

Jak to funguje?

Záměr je postaven na principu, že myšlenka, pocit je energie. Je to velmi jemná energie, ale dá se krásně akumulovat, takže to, na co často myslím, tam vysílám hodně své energie, a to si taky zhmotním. Je to jednoduché, ale kdo z nás umí tak dobře ovládat a kontrolovat své myšlenky? Znáte ty věty typu: „Přesně toho jsem se bál.“ „To jsem čekala.“ nebo třeba po zkoušce – „Věděla jsem, že to neudělám. „ Kdo z vás je ještě nikdy nepoužil? 😀

Zbavte se představy, že snad jen vy, můžete mít takovou smůlu, nebo, že vám se to vždycky nějak pokazí. Ono tomu tak teď možná opravdu je, ale to právě proto, že si to přitahujete! Bludný kruh, vystupte! 😀

Pravidla jak stanovit záměr?
 • kladná formulace
 • přítomný čas
 • v 1. osobě.

Tady patří věty typu – „jsem šťastný, krásný, zdravý,““vydělávám hodně peněz“ nebo třeba „dělám to, co mě baví.“

Jak záměru pomoci?

Teď máme strohou větu, je třeba se s ní ztotožnit a prožít si ji:

 • vizuálně si představte sami sebe, jak jste vytouženého cíle dosáhli – kde jste, jak to kolem vypadá
 • zapojte všechny smysly – spojte si to s vůní, jaké kolem sebe slyšíte zvuky
 • vnitřní pocit – dovolte si prožít ten pocit radosti z dosažení vašeho cíle  – jak vám je? kde vtěle cítíte radost?

A na závěr spojte všechny tyto věci s vaším fyzickým tělem – prožívám, vidím, slyším a cítím vše, jako bych dosáhla svého cíle a v tu chvíli si třeba stisknu zápěstí. Uložím to do paměti svého těla, a stisk zápěstí mi v budoucnu pomůže si vybavit všechny tyto příjemné pocity a bude posilovat můj záměr. Této technice se říká kotva.

Nebojte se stanovit smělý záměr, ale buďte reální! Záměr by vás měl motivovat, neměl by být někde v nedohlednu. Chovejte se v životě tak, jako by již bylo vše vyřízeno a váš sen se splnil. Zároveň aktivně pracujte na jeho uskutečnění. Váš záměr by vám měl přinášet radost.

Nehledejte dalších deset knih o záměru a síle myšlenky, věnujte teď deset minut sami sobě a položte si otázku – co mě opravdu baví a co bych vlastně chtěl? Vyberete to hlavní, co vás v životě trápí a brzdí a odstraňte tuto překážku.“Jakýkoli problém je špatně formulovaný záměr.“ to píše Valerij Sinelnikov, z jehož knihy Síla Záměru pochází tyto myšlenky a pravidla. Stanovte svůj záměr hned!

„Nestyďte se! Udělejte svou objednávku. Oznamte svá přání. Žijeme v magické realitě, ve které je všechno možné. Když je do záměru uložena síla vaší duše a teplo vašeho srdce, všechny síly Vesmíru vám začínají pomáhat!“ Valerij Sinelnikov

PS: Nepřetlačujte se, vše je sice možné, ale… stanovte si takový záměr, který si teď dokážete představit. Až se naplní, posune se hranice vašich představ toho, co je možné a to, co by vás teď demotivovalo, se může stát vašim dalším záměrem!
PS 1: Na obrázku je pozice Virabhadrasana – obrázek bojovníka, který jde za svým cílem. Pojďte i vy!
PS 2: Komu jsem půjčila knihu Síla záměru? 😉

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články