Jde to i bez peněz?

V poslední době jsem si uvědomila, jak krásný a pohodový život si vlastně vedu. Každoročně jezdím do Indie, vlastně obecně posledních deset let hodně cestuju. Každý druhý na to reaguje slovy, že si to nemůže dovolit. Leckdo by třeba řekl, že ani já si to nemůžu dovolit, a přesto si to pravidelně dovoluju 😀 Jak na to, je snadné. A pozor – když si to nedovolíte vy, kdo jiný vám to může dovolit?

Pocházím vlastně z chudé dělnické rodiny a bylo by velmi snadné pokračovat v linii tím, že si najdu nějakou jistou práci a budu mít tři týdny dovolené za rok. Je to volba. Místo toho jsem si vybrala každoročně cestovat za prací a později spojit práci s tím, co mě baví.

Nikdy jsem neměla žádné úspory, většinu času jsem byla v mínusu, ale měla jsem jasný záměr, věděla jsem, co chci a investovala jsem do sebe. Cestovala jsem za zkušenostmi, stálo a stojí mi to za to. Pomohlo mi to hlavně rozpoznat jeden z vesmírných zákonů –

když si stanovíte jasný záměr, peníze nejsou překážkou.

Samy přijdou a často z míst, odkud byste je nečekali – třeba se sama vynoří nová nabídka práce 😉

Nebojte se riskovat, jděte za tím, po čem toužíte. Jedinou jistotou v životě je změna, není žádná stálá práce, porozhlédněte se kolem – bohatství je dostatek, nedostatek vytváří naše omezená mysl a naučené programy. Udělejte jeden krok vpřed a uvidíte, jaké se začnou dít věci.

Pokaždé když jsem jela do Indie na nějaký kurz, tak jsem od spousty lidí slyšela, že to oni si nemůžou dovolit. Tak jen proto to píšu, ať víte, že já jsem si to taky dovolit nemohla a dovolila jsem si 😀 Často jsem to ještě půlrok zpětně splácela, ale… zkušenosti jsou k nezaplacení, investujte do sebe a tak budujte své bohatství!

Věřím, že každý má možnost být tak bohatý, jak si přeje, a plnit si své sny. Není třeba taktizovat, ani hledat příležitosti. To, co vás naplňuje a baví už teď, je právě to, čemu byste se měli věnovat, a co vám může přinést bohatství a hlavně radost ze života 🙂

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články