Nevyužívaná ženská výhoda…

Mnoho let jsem se pokoušela zakonzervovat a hledala jsem to své „JÁ“. Jestli teda jsem ranní ptáče, co mám ráda a jak to zkombinovat s tou jógou, jak ji zařadit do normálního „každodenního“ života. Přemýšlela jsem však lineárně, ani mě nenapadlo, že by to šlo kruhem 😀

Stejně jako příroda, tak i ženské tělo má čtyři fáze – řekněme doby, jelikož i svou povahou odpovídají ročním dobám. Souvisí to samozřejmě s menstruačním cyklem, všemi těmi hormony, měsícem atd. Každý měsíc se tak čtyřikrát promění naše potřeby a my o tom často ani nevíme… Nebo pokud něco takového vnímáme, tak už často nedojdeme k uvědomění toho, že se jedná o tak pravidelnou záležitost. A především – vnímáme to jako obtíž, nepříjemnost… a přitom je to něco, z čeho můžeme tak krásně těžit, pokud ovšem víme jak.

Když o těchto „ženských záležitostech“ hovořím s muži (kupodivu to dělám docela často a zdá se, že je to zajímá) většinou to berou jako nějaký náš „handicap“. A teď vás pánové z ničeho neviním, ale naopak nás ženy – to my jsme ve vás vytvořily ten dojem, že tomu tak je. Jenom na základě informací od žen, vznikla představa, že menstruace rovná se nemoc a proměny nálad během cyklu jsou zcela nekontrolovatelné a destruktivní.

A proto vidím velký smysl v osvětlení tohoto tématu, které zcela zásadně ovlivňuje náš každodenní život. Nejenom přijmout svou proměnlivost, naladit se na ni, ale přizpůsobit se jí a využít ji ve svůj prospěch. Je to úžasný dar procházet každý měsíc čtyřmi fázemi – čtyřmi pohledy na svůj život, svět kolem, na své projekty a čtyřikrát za měsíc měnit své potřeby ve vztahu k partnerovi a k sobě samé. Která jiná bytost než žena má tak snadno možnost nahlédnout věci ze čtyř stran? 😀

Mužští čtenáři nechť si to neberou osobně, ale… dámy, jsme ve výhodě, tak ji pojďme začít využívat! 😉

Samozřejmě to není soutěž, nejde o kdo s koho, rády vám poskytneme své náhledy k dispozici… 😉

Pokud vás toto téma zajímá, doporučuji knihu Cyklická žena, o kterou mi můžete napsat, a zvu vás na seminář 20. června, kde se dozvíte o svých čtyřech fázích a zároveň je v dvouhodinové lekci zažijeme na vlastní kůži.

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články