Už se konečně probuď!… aneb co nám na těch dnešních mužích nehraje…

Čtu úžasně inspirativní knihu od Davida Deidy. Začátek nebyl lehký, ale stálo za to se knihou prokousat. A včerejší kapitolu tady musím přepsat. Pro ženy a i pro muže, kteří od ženy tuto informaci nepřijmou. Slýchám to od všech svých kamarádek a sama to zažívám. Navzdory vší naší samostatnosti a všem našim schopnostem: jako ženy přirozeně toužíme nechat se vést. A za odměnu vám jsme nemilosrdným zrcadlem, které neošidíte…chce to ale odvahu se do něj podívat.. Přeji příjemné čtení 🙂

Kapitola s názvem: Otevírání se až za slepé místo

O své slepotě jsem se od tebe naučil víc než od kohokoli jiného. Častokrát mi tvůj obličej plný bolesti a zraněné srdce ukázaly, že ve svém životě nevyužívám svůj potenciál, že svůj život nabízím s integritou menší, než jakou by moje srdce mohlo opravdu nabídnout. Jenom to prostě sám nedokážu. ….

… a tvé vnímavé srdce mi vždy ukazuje to, co sám kvůli svým vlastním skořápkám nevidím. Věřím hloubce tvého srdce, věřím, že odhalí části mého života, které mému pohledu zůstávají skryty.

Vzhledem k tomu, že ženská podstata je spojená s tokem životní energie mnohem intimněji než mužská podstata, často cítíš, že tvůj muž je „vypnutý“ ještě dřív, než se skutečně odpojí. Okamžitě ucítíš, když lže sobě nebo jiným.

Možná úplně přesně nevíš, proč se to děje. Možná nejsi schopná přesně formulovat, co v chování svého muže cítíš jako „vypnuté“, víš jen, že tvoje srdce cítí, že je něco špatně. Tvůj muž nežije svou nejhlubší pravdu, necítí tvé srdce a srdce všech ostatních tak hluboko, jak by mohl: Klame sám sebe, žije ve svých vlastních omluvách a vybírá si směr, který je méněcennější než jeho nejhlubší dar.“

Snad všechny to známe. Je tu, ale vlastně není. Tak málo mužů žije svou vlastní pravdu a je se sebou spokojených!

Přežívá, tráví čas pasivním nicneděláním (moderní zabíjení času hraním her, sázením, po hospodách) a věci stojí (vrzající dveře, nevyměněná klika…)… nebo dělá spoustu jiných věcí, které jsou zdánlivě super – sportuje, věnuje se svým koníčkům, ale vy cítíte, že je to jen únik.. Nebo si jen nestojí za svým, sám za sebou… Protože neví, nenašel svůj smysl života a nemá jasný záměr! Je pohodlně spokojený, nemá vizi… možná má i dobrou práci, vydělává dost peněz, doma se o všechno postará… ale to nehraje roli, protože mu chybí drive… A my to cítíme a vnitřně nás to dráždí…

OPRAVDU SE PROBLÉMY ŘEŠÍ TÍM, ŽE SI O NICH PROMLUVÍME?

Deida: „Možná jsi mu zkusila říct, co cítíš, ale stejně to nechápe. Nebo třeba i přizná, že je „vypnutý“, a stejně s tím nic neudělá. (Třeba čeká až něco…) Když si s ním zkusíš promluvit o tom, jak žije svůj život, budeš mít možná pocit, že se brání, že v něm narůstá zloba a že odráží tvé porozumění.

Možná ti říká, že do něj promítáš své vlastní potřeby. Možná tvrdí, že je sám k sobě i k tobě upřímný nebo že dělá co může. Nakonec možná prostě vzdáš svou snahu mu pomoct, aby své slepé místo uviděl. Možná dokonce začneš pochybovat o svém vlastním srdci – opravdu cítíš jeho sebeklam, nebo stojíš jen proti bloku, jenž je v tobě?“

Hledáme důvod – co nám vlastně vadí…

a on je to „jen“ nedostatek důvěry v mužovo vedení! A my jsme zapomněly nebo si nepřipouštíme, že právě toto od partnera chceme a potřebujeme!

Ano, vzhledem k neustálému racionálizování (zdůvodňování, vysvětlování a hledání reálného problému) našich citů, my ženy často pochybujeme o tomto svém instinktu, ačkoli je velmi silný a vztah hodně ovlivňuje.

Pokud svému muži nedůvěřuješ, nemůžeš se mu odevzdat a otevřít se s ním sexuálně ani jinak.

Pokud popírá, že je „vypnutý“, ale ty to tak dál cítíš, pak se v tobě hromadí frustrace, zloba a zmatek. …Když vám partner nevěří víc než sobě, tuto informaci od vás nepřijme. Bude se ptát, nebude chápat, protože po vás bude chtít důkaz. A pocit bohužel nebývá moc často uznán muži jako dostatečně přesvědčující důkaz.

A JAK TUTO NEDŮVĚRU ŘEŠÍME?

Samozřejmě, že když svému muži nemůžeš plně důvěřovat, snažíš se vést sama sebe.

Začínáš se spoléhat na svou vlastní mužskou schopnost určovat směr, protože se nezdá, že by tvůj muž jevil ochotu byť se jen zamyslet nad tím, že má nějaké slepé místo, které omezuje jeho celistvost.

Vytváříš vztah, v němž začne být závislý na tvém mužském vedení. Je to to, co chceš? Můžeš plně odevzdat své srdce a tělo člověku, který od tebe potřebuje slyšet, co má dělat?… Jaký bude mít dopad na vaši vzájemnou sexuální touhu, když se ujmeš vedení ty a budeš mu říkat, co má dělat?

ŘEŠENÍ:

Spíše než abys mu svým mužským přímým vedením přesně říkala, co má dělat, dej mu najevo slovy a ukaž mu celým svým tělem, jak se cítíš. … Vyjádři svou bolest, úzkost, nedůvěřivost, ale nech ho, ať si najde svou vlastní cestu k nápravě a ať se naučí udávat směr podložený hlubší pravdou. (…)

Vůči svému muži projevuj své pocity naplno tak, jak spolu žijete, okamžik za okamžikem. Ale tak často, jak to je jen vhodné, dávej svému muži příležitost ujímat se funkce navigátora, který udává směr.

Pokud mu tento prostor neposkytneš a on nebude moct být tím, kdo vede, kdo udává směr, pak se možná nikdy nenaučí udávat směr ani napravovat své vlastní chyby, zatímco ty mu možná nikdy nebudeš plně důvěřovat v oddanosti svého srdce, sexuálně ani duchovně. (…)

Mrkni na něj kdykoli poznáš, že jeho činy jsou mělčí, než by mohly být – a ty přesně poznáš, kdy umí žít hlouběji.

Vykřič na něj svou zlobu pokaždé, když umanutě popírá, že by mu chyběla integrita.

Pokud oba zůstanete ve svých skořápkách, zůstanete ve slepém bodě, odděleni a spoléhající se sami na sebe.

VÝZVA PRO ŽENY A MUŽE – DŮVĚRA

Žena věří ve vedení svého muže...jako žena… si musíš vybrat a inspirovat muže, jehož duchovnímu a sexuálnímu vedení budeš důvěřovat více než svému vlastnímu.

Muž věří, že jeho žena vycítí víc než on. A tvůj muž si musí vybrat a zmocnit se ženy – tebe – , jejíž hluboké citlivosti a schopnosti vnímat srdcem bude důvěřovat více než tomu, co sám vidí.

Hodně štěstí ve vašich partnerských vztazích!

Ve vztazích, kde je muž mužem a žena ženou! Ve vztahu nejsme přátelé a nejsme obchodní partneři! Důvěřujte svým pocitům, naplno projevujte své city. A nebagatelizujte, neracionalizujte je tím, že se je budete snažit zdůvodnit a pochopit. Důvěřujte vzájemně sami sobě a svým přirozeným rolím ve vztahu.

Pryč s rovnoprávností, která znamená, že děláme oba totéž – střídáme se v domácích pracech a řešíme společně výměnu oleje do auta! To nikdo z nás vlastně nechce!

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články