Síla příběhu

Teoreticky toho víme hodně, ale stejně – není nad osobní zkušenost… A je to vlastně krásný pocit, to vlastní znovuobjevování něčeho, co už bylo dávno před námi tisíckrát objeveno 🙂

Tento měsíc jsem naplno objevila sílu příběhu. Vzniklo to nenápadně,vyhlášením soutěže o kalendář, do které účastníci zasílají své jógové příběhy.

Informací je všude spousta, ale to, co nám spíše chybí, je živá zkušenost, nějaká bytost za všemi těmi daty, normami a citáty. Živý člověk. Proto jsem taky vytvořila tento web 🙂

Byla jsem zaskočena tím, jak samo mi to píše, jak se mi při tom krásně srovnávají myšlenky a zároveň vašimi reakcemi, které jen potvrzují, že ve sto různých podobách zažíváme všichni totéž. Při dokončování kalendáře jsem si tak uvědomila, že ne každý má prostor, kde by mohl psát, a tak jsem vyhlásila i soutěž o jógový příběh.

Každý máme jiný rádius, žijeme mezi jinými lidmi a k těm promlouváme. Zažíváme jiné zkušenosti a ty zase rezonují s někým jiným. Je to něco jako frekvence. Každý jsme na trošku jiné vlně a rozvibrujeme v tom kterém člověku jinou strunku.

I když jsem to „věděla“, jsem dojata všemi vašimi příběhy, otevřeností a upřímností.  Jen mě to utvrzuje v tom, že má cenu mluvit a psát o sobě, svých zážitcích a zkušenostech. Není to egoismus.

Nikdy nevíte kdy a s kým vaše zkušenost zarezonuje. Kdy koho uklidníte tím, že v tom není sám, když prožívá totéž co vy. Nevíte, kdy komu nastavíte zrcadlo. Nevíte, kdy koho namotivujete, aby se nevzdával a šel dál.

Moc děkuji za vaše příběhy, i pro jednoho čtenáře by mi stálo za to psát.

A zároveň – pokud se ještě chcete zúčastnit soutěže se svým příběhem – pravidla soutěže naleznete zde a vaše příběhy si už můžete číst na webu yogaostrava.cz Nikdy nevíte komu třeba ukážete jinou cestu, které si zatím nevšiml. Třeba tu k józe, ke štěstí a k sobě samému.

Komentáře
 • Buďme spolu na FB:
 • Online kurz ZDARMA!
 • Chcete si zacvičit doma?

  yinyang-widget.jpg

 • Praktikujete Ashtanga vinyasa yogu?
 • Inspirace na váš email?

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Monika Winklerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

 • Kategorie
 • Nejnovější články